Staż w Dziale Finansowym

Schneider Electric Bukowno, MA

About the Job

Schneider Electric, jako globalny specjalista w zarządzaniu energią i automatyce, zmienia oblicze przemysłu i miast oraz wzbogaca ludzkie życie. Dzięki naszym technologiom zrównoważony dostęp do energii jest możliwy dla każdego, w każdym miejscu i w każdym momencie. W Schneider Electric nazywamy to Life is On .

Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom - obejrzyj FILM i przekonaj się o tym na własne oczy!

Główne zadania

  • Poznanie funkcjonowania zakładu produkcyjnego od strony finansowej, prawnej i organizacyjnej;
  • Poznanie zakresu pracy Działu Finansowego oraz wsparcie w bieżącej pracy m. in w:
      • prowadzeniu procesu zamknięcia miesiąca i przygotowywanie wymaganych raportów,
      • przygotowanie analiz kosztów działalności przedsiębiorstwa,
      • przygotowywaniu i analizie raportów sprzedaży, poziomów marży i wyjaśnianie odchyleń
      • przygotowywaniu i obliczaniu kosztów standardowych produktów oraz cen transferowych
      • analizie opłacalności wydatków inwestycyjnych,
      • współpracy w zakresie księgowości i podatków z Głównym księgowym oraz centrum usług wspólnych
      • Prognozowaniu kosztów działalności przedsiębiorstwa
  • Utrzymanie i optymalizacja modeli excelowych, tworzenie własnych narzędzi.
  • Poznanie praktycznych aspektów pracy i funkcjonowania w zakładzie produkcyjnym m. in b ezpieczeństwa, ochrony środowiska, jakości itd.

Qualifications
Kogo szukamy?
  • Student ostatnich lat studiów na kierunku Finanse, Rachunkowość, Ekonomia lub pokrewne
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Dobra znajomość pakietu Microsoft Office
  • Praktyczna i sprawna znajomość programu Excel
  • Umiejętności analityczne
  • Łatwość komunikacji, pozytywna energia
  • Dobra organizacja pracy i dokładność

Oferujemy:
  • Płatny staż
  • Zdobycie doświadczenia w międzynarodowej korporacji
  • Możliwość wykorzystania znajomości języków obcych
  • Pracę w dynamicznym zespole
Jeżeli chcesz abyśmy brali Twoją kandydaturę pod uwagę w tej oraz przyszłych rekrutacjach prosimy o zamieszczenie w CV następującej zgody:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych dla potrzeb tej oraz przyszłych rekrutacji, przez okres najbliższych 3 lat, zgodnie przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej "RODO